Aizmirsi paroli?

vlDream
07.Jan 2019
+
patīk
-
Nu tā biju bankā skaidrosties kas par lietu ar karti ka nevar norēķināties Krievijas internet veikalā ... Bankas darbiniece bija izbrīnīta ka tā viņa ar nevar saprast kapēc tā... Kaut arī minēja ka citiem iepērkās un nesūdzās un viss darbojās... Tad piedāvāja variatu no master card uz visa pārtaisīt nezinu vai tas ko mainīs..

vlDream
13.Jan 2019
+
patīk
-
Jo tālāk jo trakāk

Bankām jāsniedz informācija VID par Latvijas iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos

KramsXX
13.Jan 2019
+
patīk
-
Ne tikai bankām. Arī pastam un maksājuma iestādēm (piemēram Western) Pamatojums - piedzīt no veikala PVN. Kā to taisās dabūt gatavu? Drīzāk gada beigās uztaisīs uzrēķinu pircējam. Gribēsi saņemt atpakaļ pārmaksātos nodokļus, bet izrādīsies, pats vēl parādā esi. Ceru, ka tas ir tikai minējums.
Būtu lūgums, ieteikums. Forumā neapspriest nekādus variantus, kā ar konkrēto veikalu veicat darījumus, kā maksā. Tas paliek tikai starp Jums un veikalu. Visādi cilvēki forumu lasa. Moderatoram nekavējoties izdzēst šādus tekstus.
Protams var ieteikt kādu konkrētu veikalu par labu esam vai otrādi brīdināt par uzmetēju, bet neapspriest maksājumus.

Krastinjsh
14.Jan 2019
+
patīk
-
KramsXX 13.Jan 2019 07:49

Aicini nemaksāt nodokļus?

KramsXX
14.Jan 2019
+
patīk
-
Gribēji paspīdēt, bet sanāca, kā vienmēr?

Kristaps
16.Jan 2019
+ 0
patīk
- 1
vlDream 13.Jan 2019 06:46
Jo tālāk jo trakāk

Bankām jāsniedz informācija VID par Latvijas iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos

Izlasot virsrakstu vai to informāciju, kas tiek publicēti kaut kādos delfi, tvnet, utml. protams liekas, ka briesmas.

Pievienotās vērtības nodokļa likuma 60.panta 2.daļa nosaka, ka preču piegādātājiem sasniedzot apgrozījumu LV virs 35k eur ir jāreģistrējas LV kā nodokļa maksātājam
https://likumi.lv/doc.php?id=253451

Un tas nozīmē, ka piem ASOS.com vai kādam citam lielam uzņēmumam PVN par precēm ir jāmaksā nevis savā valstī bet LV. Ņemot vērā, ka PVN likmes europā ir +/- vienādas, tad preču cena neatšķirsies.

VID šobrīd nav informācijas, kas ir tie uzņēmumi, kuriem būtu jāmaksās PVN nodoklis LV nevis savā reģistrācijas valstī un tāpēc palūdza Bankām sniegt datus.

Jums kā pircējiem tas neko nemaina. Bet tiem, kas sevi uzskata par Latvieti, tas ir tikai ieguvums jo mūsu valsts iegūst papildus līdzekļus.

Neticu, ka motaki.ru vai kāda cita šeit minēta veikala apgrozījums no Lv sasniedz tos 35k gadā.
Un pat ja sasniedz, kāpēc viņi nevarētu to PVN samksāt LV nevis savā valstī kā to dara visi pārējei preču eksportētāji.

AAARIS
16.Jan 2019
+
patīk
-
Kristaps 16.Jan 2019 19:25
Jums kā pircējiem tas neko nemaina.

Vēl pāris dienas atpakaļ Latvijas Avīzē uzdūros rakstam par šo tēmu (diemžēl nevaru to vairs atrast). Pie visa iepriekšminētā tur figurēja apgalvojums, ka bankas ir piekritušas sniegt informāciju VID tikai pie nosacījuma, ka pircēju informācija netiks izpausta. Turklāt no ES pirkumi jau tāpat netiek aplikti ar papildus nodokļiem. Vienīgi, kur mēs varam "ieberzties" uz nodokļiem, ir pirkumi no ne-ES valstīm (Ķīna, Krievija, ASV u.c.).
Tā ka mums pagaidām nav par ko satraukties, jo nekas būtībā jau nemainās.

KramsXX
17.Jan 2019
+
patīk
-
Pievienotās vērtības nodokļa likuma 60.panta 2.daļa nosaka, ka preču piegādātājiem sasniedzot apgrozījumu LV virs 35k eur ir jāreģistrējas LV kā nodokļa maksātājam
https://likumi.lv/doc.php?id=253451
-- Un ko par to saka EU likumi un noteikumi? Tie ir augstāki par vietējo likumdošanu. Tā kā jāskata tie. Es nezinu, kas tajos rakstīts. Kas par šo tēmu rakstīts starpvalstu līgumos? Ko nosaka attiecīgās valsts, kur reģistrēts uzņēmums, likumi?
..........................................
Turklāt no ES pirkumi jau tāpat netiek aplikti ar papildus nodokļiem.
-- Vai jau aizmirsās epopeja (ne maz tik sen tas nebija) ar nodokļu iekasēšanu par sūtījumiem no eu valstīm uz Latviju? Cik daudzi attiesāja šos iekasētos nodokļus?

AAARIS
17.Jan 2019
+
patīk
-
KramsXX 17.Jan 2019 04:23
nodokļu iekasēšanu par sūtījumiem no eu

Nu nezinu gan, neesmu neko par to dzirdējis un pats neesmu saskāries. Normāli būtu un ceru, ka tā parasti arī notiek, ka PVN tiek iekasēts tajā ES valstī, kur prece pirkta, bet LV ar papildus PVN neapliek. Un vispār - kā kāds var uzrēķināt PVN, ja sūtījumi no ES nav muitojami? Cik zinu, tieši muita ar šīm lietām nodarbojas, nevis pasts vai vēl kāds. Cita lieta, ja caur ES tranzītā tiek sūtīta Eiropā neatmuitota prece no trešajām valstīm - tad gan var uz PVN uzrauties.
Tādēļ nevajag visus interneta pirkumus mest vienā grozā, vajag izdalīt - kurš ko sūta un pa kādiem ceļiem. Teorētiski arī ķīnietis var pie sevis veikt atmuitošanu un sūtīt mums jau atmuitotu preci bez nodokļiem. Starp citu, tajā pašā aliexpress pie dažām precēm ir redzēta atzīme, ka prece ir atmuitota (Customs clearance) vai arī tiek piedāvāta opcija preci nosūtīt, piemēram, no Vācijas (pieņemu, ka tieši šo nodokļu dēļ).
Tādēļ jau tas VID tagad ņemās, lai pie mums būtu normāli reģistrēts veikals, kas šeit maksā nodokļus.

MrIks
17.Jan 2019
+
patīk
-
Ar ES valstīm arī ne viss ir tik vienkārši. Jā Jūs pērkat kā juridiska persona un esat PVN maksātājs Latvijā, preces cena būs bez PVN.
Par minēto internetveikalu papildus reģistrāciju LV nodokļu sistēmā, esmu sastapis patreiz tikai vienu www.vidaxl.lv. Tur uzņēmumam ir Dānijas un LV nodokļu maksāšanas reģistrācija. Gan jau tas ir tiem, kam domeins beidzas ar LV. Savādāk jau arī eBay būt jāreģistrējas LV.

Vespists
17.Jan 2019
+
patīk
-
Es domāju, kamēr mēs pērkam priekš sava vaļasprieka, tikmēr par šiem nodokļiem iekš EU nav jāuztraucas. Savādāk ir no ārpus Eiropas. Pēdējā laikā sanāk, ka ienāk vairākas paciņas no Austrālijas, kuras visas ir apliktas ar muitu un PVN. Ir arī tāds gadījums, kad man sūta atpakaļ manu pašu detaļu, kuru iepriekš biju aizsūtijis uz Austrāliju kā paraugu kopēšanai vai arī sūtu atpakaļ nepareizu detaļu. Protams, visos gadījumos ar rūgtumu ir samaksāts ko pieprasa valsts.

Pēdējā nepatīkamā lieta, ka Rīgas muitā atplēš paku, kur iekšā ir 1.5 gadus vāktas unikālas detaļas, tai skaitā oriģinālās skrūvītes, atsperītes, gultņu rullīši utt. Protams viņi ar savu Endoskopu visu izlūr un ar " skoču" aizlīmē ciet, kurš līdz manai pasta nodaļai jau atlipis vaļā...
Novēlu šo pārbaudes ierīci šim pārbaudītājam iebāzt labi dziļi sev neredzamākā vietā...

KramsXX
17.Jan 2019
+
patīk
-
Pēdējā nepatīkamā lieta, ka Rīgas muitā atplēš paku, kur iekšā ir 1.5 gadus vāktas unikālas detaļas, tai skaitā oriģinālās skrūvītes, atsperītes, gultņu rullīši utt. Protams viņi ar savu Endoskopu visu izlūr un ar " skoču" aizlīmē ciet, kurš līdz manai pasta nodaļai jau atlipis vaļā...
..............................................................................................
Paziņa savam puikam sūtīja piepūšamo laivu. Oriģinālā, neatvērtā iepakojumā. Kad mēģinājām piepumpēt izrādījās, ka tā ir vienos sīkos caurumos. Salokot laivu redzams, ka caurumi sakrīt. Kads, kaut kur to paku vienkārši ar garu duramo sabakstīja.

KramsXX
17.Jan 2019
+ 1
patīk
- 0
Un vispār - kā kāds var uzrēķināt PVN, ja sūtījumi no ES nav muitojami? Cik zinu, tieši muita ar šīm lietām nodarbojas, nevis pasts vai vēl kāds.
....................................
Informāciju sniegs banka un tava kredītkarte. Un lai izslēgtu gadījumus, ka maksā kaut kā citādi, info par taviem naudas darījumiem sniegs arī pasts un maksājumu firmas.
Visādiem ofšoriem gan neviens klāt neķeras.

AAARIS
17.Jan 2019
+ 0
patīk
- 1
KramsXX 17.Jan 2019 18:02
Informāciju sniegs banka un tava kredītkarte.

Nuzmanīgi lasam, ja?
Viss taču jau tika oateikts! Pērlasam vēlreiz: "bankas ir piekritušas sniegt informāciju VID tikai pie nosacījuma, ka pircēju informācija netiks izpausta". :)
RELAX!

vlDream
18.Jan 2019
+
patīk
-
Es nezinu kā ir bet ta kā jūs sakat tā toč nav

Māris97
19.Jan 2019
+ 3
patīk
- 1
ja nebūt tik ļoti uzkrūvētas cenas Rīgas centrāltirgū un Jēkabpils tirgus veikaliņā, un jawas veikalā Rīgā un vel pāris vietās Latvijā, un skopuļi nesēdētu uz detaļām kuras šiem garāžā noput ar putekļiem, tad nevajadzētu iepirkties internetā ārpus Latvijas robežām un neviens pat nepieprasītu kādam datus par kontu saturu utt...
Latvijā ir diez gan liels pieprasījums moto/auto daļām, paši jau vien būtu ieguvēji

vlDream
20.Jan 2019
+ 1
patīk
- 0
Cenas ir diezgan uzskrūvētas muraveja oglīetes J-pili 9 € bet Rīgā 7 € virzulis Rigā 17 € bet J-pili 15 € no motaki salasalu visu ko vajag un beigās iznāk izdevīgāk sūtit no motaki nekā te pirkt .. 100 % ka pie mums ari kadam kam kaut kur mētājas apputējis a viņš nepārdot lai rusē talāk.. Visādi cilvēki ar savām ipatnībām..

vlDream
21.Jan 2019
+
patīk
-
Ko sakāt par šo variantu ???nebanku maksajumu kartes

apalais
13.Apr 21:44
+
patīk
-
vlDream 7.Jan 2019 11:30
saprast

Aizvakar mierīgi iepirkos ar Mastercard karti motaki. ru, bez problēmām, atsūtīja uz epastu linku, un viss notika. Man veicas.

KramsXX
14.Apr 10:30
+
patīk
-
Arī maksāju ar Mastercard un nav bijis problēmu.
Problēma uzradās cita. Pazuda paciņa. Pasta sūtījumu izsekošanas lapā uzrāda datumu un laiku, kad tā atstāja Krievijas teritoriju, bet līdz Rīgai tā arī nenonāca.

Pēdējie ziņojumi Forumā