Aizmirsi paroli?


AAARIS
22.Nov 2017 | Pēdējo reizi labots 24.Nov 2017 01:59; labots 1 reizi
+ 2
patīk
- 0
Jelgavnieks 22.Nov 2017 16:04
Čalis pareizi raksta - tas ir viņa ieguldītā darba un līdzekļu produkts un īpašums.

Ne jau par to šis stāsts bija... Kā tika teikts vienā filmā: "Aprunāties vispirms vajadzēja..." :)
Pagriezīsim šo diskusiju no otras puses. Cita starpā iepriekš minēju par gala produkta specifikācijām. Arī par tām nekas nav skaidrs, jo godājamais mākslinieks negrib par to runāt. It kā esot iespējams viss, tomēr ir aizdomas, ka tomēr nebūs vis. Nu piemēram, vai karburatora korpusu var uztaisīt? Vai auto disku, moča riteņa feļļu, izpūtēju un kartera vāku? Var jau būt, ka kaut ko no tā uztaisīt var, bet vai tas būs funkcionāli izmantojams? Arī par specifikācijām , kaut gan tika jautāts, mākslinieka kungs klusē un cepās par neko. Pat par detaļu mehānisko stiprību nav nekādu ziņu! Tās ir pilnmetāla detaļas vai tikai butaforijas kā tukša čaula, vai arī printētas no plastmasas uz 3D printera un pēc tam galvanizētas?
Vai arī - vai var izgatavot detaļu, ja nav oriģināla, vai arī tas ir stipri bojāts.
Vai ir iespējams izgatavot spoguļattēlu - piemēram, ir oriģināls kreisās puses rokturim, bet vajadzīgs ir tāds pats, tikai labajai pusei?
Atbilžu joprojām nav un līdz ar to es arī nezinu, ko var izgatavot un pēc tam arī normāli lietot! Vai Jūs, kungi, saprotat, kādu produktu Sudzhis piedāvā?
Ja kaut ar pušplēstu vārdu tiktu pieminēta tehnoloģija, jebkurš pats varētu izštukot, kādas ir piedāvātās iespējas. Domāju, ka jebkuru interesē šīs iespējas, ko tehnoloģija piedāvā, bet ir jāzina arī ierobežojumi - ko nevar izgatavot tehniski, bet ko - var izgatavot, bet nevarēs pēc tam izmantot, jo nepietiks mehāniskās izturības, ķīmiskās vai termo noturības. Varbūt pat nevajag stāstīt pašu tehnoloģiju, ja jau tas ir baigais noslēpums, bet vismaz pastāstīt, kāda veida detaļām tā ir paredzēta, jau nu varēja gan. Piemēram, taisu tikai restes un korķus un varbūt arī rokturus, bet izpūtējus nē, jo ir ierobežojumi (pārāk sarežģīta forma, sanāks mīksti...).
Šobrīd ir zināms tikai tas, ka tā ir kopija, kas labi izskatās. Kā aliņš no ūdens, spirta, mākslīgajām krāsvielām, garšvielām un aromatizatoriem. Turklāt izgatavots ar galvanoplastiku. :) Vai tādu pirksiet?

Vai saprotami izklāstīju savu pozīciju? Manī šis lietas interesē ne tikai pašizglītošanās nolūkos, bet arī kā potenciālo KLIENTU!

Dalgo
22.Nov 2017
+
patīk
-
Tieši tā, Tu precīzi izklāstiji konkrēti par tēmu, bet kur tad ir atbildes? Ja nav atbildes, tad kāda jēga piedāvāt produktu, ja pat nav saprotams vai tas s# ir vispar kaut kam derīgs?
Bet vot čalis grib, lai mēs lūdzamies un klanamies viņa priekšā aiz ziņkāres :) forši.
Nu es negrasos nozagt kopēšanas tehnoloģijas, un neviens no mums arī to negrasās, labāk tās lietas uzticēt kādam kas to prot, tik daudz jau tā kā vajadzētu saprast.

Artis12
22.Nov 2017
+
patīk
-
Kungi, esam tak pieauguši. Tie kuriem kaut ko vajag sakopēt sen jau ir sazinājušies par specifiku, ar Ingusu. Tie kuri grib gudri pafilozofēt, tie, lai arī filozofē.
Šaubos ka internetā kaut kas tiks stāstīts padziļināti, par cik visas interneta diskusijas šajā vietnē ir pieejamas nereģistrētiem lietotājiem ( dēļ šī arī pobedas topiks ir neizvērstā veidā, neieslīgstot detaļās ).

andris
22.Nov 2017
+ 1
patīk
- 0
Žēl, tā kā meksikāņu seriāls, bet labuma nevienam nekāda...

normunc
22.Nov 2017
+ 1
patīk
- 0
Velti apvainojās un lūpu uzmeta. Būtu mierīgi apstāstījis kas un kā notiekās. Man arī būtu interesanti. Bet tā tikai smukas bildītes.
Ne jau katrs otrais tagad sāks hromēt un kopēt bleķus. Ja jau pats saki, ka cilvēki pat nejēdz sagatavot detaļu pirms hromēšanas.
Un ja arī vēl kāds sāks hromēt, tad tikai apsveicami, jo darbs tāpat visiem pietiks.

normunc
22.Nov 2017
+
patīk
-
Vai hroms.lv ir kāds devis hromēt? Vai ir kas zināms kas tur notiek? Viņi paši hromē vai nodod tālāk?

Juris
23.Nov 2017
+
patīk
-
Vai tad tur nav iesaistīts 3d skeneris un 3d printeris cnc?

Kristaps
23.Nov 2017
+
patīk
-
Juris 23.Nov 2017 18:41
Vai tad tur nav iesaistīts 3d skeneris un 3d printeris cnc?


Es domāju, ka vienas divu detaļu izgatavošanai notiek tiek izmantota formas noliešana un pēc tam veidnes aizpildīšana ar metāla sakausējumu.

RatEnpreis
24.Nov 2017
+ 1
patīk
- 0
O jooohaidī! Jēzu ar purnu pret stenderi! Kāds sviests te panesies.
Tad kad jūs rukāsiet tā, kā Ingus, jums pat vienu gramatiski pareizu vārdu nebūs laika šajā incesta pārņemtajā forumā ierakstīt. Lai mr. JA nāk un ar sarkanu izlabo vismaz cilvēka vārdu, kurš te tiek kropļots gruntīgākajās tumsonības tradīcijās.

p.s.
"Vai arī - vai var izgatavot detaļu, ja nav oriģināla, ..."
Esmu eksperimentējis pat ar haluciogēnajām sēnēm, bet kaut kas TĀDS ne reizi nav ienācis prātā :D

AAARIS
24.Nov 2017 | Pēdējo reizi labots 24.Nov 2017 01:29; labots 3 reizes
+ 1
patīk
- 0
Kristaps 23.Nov 2017 20:20
Es domāju, ka vienas divu detaļu izgatavošanai notiek tiek izmantota formas noliešana

Sudzhis, to lasot, droši vien tagad smīn ūsās...
Kungi, neaizmirstiet, ka viņš ir galvaniķis! Metālu kausēšana un liešana ir pavisam cita tēma!
3D - tas gan teorētiski ir iespējams. Ja uzmanīgi sekojāt iepriekšējai vārdu cīņai, pieminēju pāris lietas, kā arī ieliku linku (Ups! Nevis linku, bet anglisko nosaukumu - Electrotyping). Ja atvērāt, tad droši vien ieraudzījāt, ka šī tehnoloģija jau vismaz simts gadus atpakaļ tika izmantota mākslas priekšmetu izgatavošanai, tai skaitā lielu gabarītu pieminekļu izgatavošanai no kapara! Ja ir apķērīga galva, var izdomāt neskaitāmas variācijas, kā sakombinēt mūsdienu tehnoloģijas no citām nozarēm ar galvaniku uz nemetāliska materiāla pamatnes - vai nu kaut ko uzklāj virsū vai ieklāj iekšā. Lai vai kā, manuprāt, kaut kādai formai ir jābūt - vai nu tā ir ārpusē kā čaula, vai arī iekšpusē (kā serdenis), tālākais vienmēr būs viens un tas pats - kapars slāni pa slānim tiek uzaudzēts uz sākotnēji metalizētās mikrometru kārtiņas. Te galvenais jautājums ir - kā šī forma tiek iegūta. Printēta, iegūta nospieduma veidā vai kā citādi... Jebkurā gadījumā, šim nospiedumam ir jābūt iegūtam ar pietiekami mazu resursu un laika patēriņu, pretējā gadījumā viss pasākums zaudē jēgu. Un par to tad arī droši vien ir tā galvenā cepšanās, jo naudīgāka potenciālā konkurenta (piemēram, hroms.lv) gadījumā var tikt iepirktas līdzīgas iekārtas, piemēram 3D printeris. Pārējo gan jau arī cits galvaniķis varētu izdomāt. Tāda ir manējā versija.
Tikai, manuprāt, Sudzhim vienalga nav liela pamata satraukumam, jo viņam ir pamatīgs handikaps (ir atstrādāta tehnoloģija, zināmi reaģenti, to piegādātāji, kā arī salīdzinoši jauna ražotne). Ja var ticēt tam, ka hroms.lv ir nolaists līdz kliņķim, nedomāju, ka tur vispār kāds sāks nodarboties ar eksperimentiem. Teiksim, varbūtība ir 50/50 vai pat mazāka.
Un galu galā, ja nu galīgi ļipa dreb par visiem garāžas kopētājiem, var jau arī sameloties, ka formu atlej no bišu vaska un pēc tam ierīvē ar Brazīlijas dzelzskoka ogli, pēc tam galvanizējot... :D

AAARIS
24.Nov 2017 | Pēdējo reizi labots 24.Nov 2017 01:10; labots 1 reizi
+ 1
patīk
- 0
RatEnpreis 24.Nov 2017 00:03
vai var izgatavot detaļu, ja nav oriģināla

Arī šo tekstu varu pamatot - kā jau minēju, risinājums ir 3D printeris. Ja ir apsviedīgs, tehnoloģijas pārzinošs spečuks, tā galīgi nav problēma. Uzmodelē, izprintē, nometalizē, bet tālākais jau ir roku veiklība un variācijas par tēmu.
Atvaino, Sudzhi, ja gadījumā esmu atklājis Tavu slepeno komercnoslēpumu!
Būtu pats izstāstījis savu versiju, šis varbūt nenotiktu.

Vai arī - saki paldies, ka ieteicu jaunu virzienu, kurā pastrādāt! :) (Ha, ha ha!)
Lai izdodas!

RatEnpreis
24.Nov 2017
+
patīk
-
"risinājums ir 3D printeris" interesanti, ko Tu ar to 3d printeri drukāsi un ko modelēsi, ja nav oriģināla pēc kā vadīties? :P Vadīsies pēc vectētiņa bērnības atmiņām? :D

AAARIS
24.Nov 2017
+ 1
patīk
- 0
RatEnpreis 24.Nov 2017 00:39
Vadīsies pēc vectētiņa bērnības atmiņām

Reizēm ir pieejami rasējumi, ja kas. Un iedzīt tos kādā no CAD programmām un pielāgot printerim vispār nav nekādu problēmu (nedaudz gan ir jāpačakarējas, bet principā tā ir proporcionāla pielāgošana uz plastmasas sarukuma rēķina, līdzīgi kā pielaide metālapstrādē - ar laiku var piešauties). Ar to tagad pat atsevišķu vidusskolu programmās nodarbojas, ja gadījumā neesi dzirdējis...
Sliktākajā gadījumā var uzrasēt no jauna.
Kā Tev šķiet, vai gadījumā ļoti retu modeļu restaurācijā detaļas netiek izgatavotas no nulles? Tepat Rīgā šķiet ir daži auto atrestaurēti - par vienu vēl pāris gadus atpakaļ pa TV bija sižets. Bezmaz pēdējais eksemplārs pasaulē bija saglabājies, bet detaļas saglabājušās labi ja puse. Kā Tu domā, kur viņi tās detaļas restaurācijai izrāva? Auto taču tagad ir atpakaļ uz trases!
Izdomāja! Tikai izgatavošanā izmantoja tradicionālās metālapstrādes tehnoloģijas. Un te arī ir vienīgā atšķirība - metodēs!

elf
24.Nov 2017
+ 1
patīk
- 0
normunc 22.Nov 2017 23:42
Vai hroms.lv ir kāds devis hromēt? Vai ir kas zināms kas tur notiek?


Pāris gadus atpakaļ vēl kautko darīja.....bet kvalitāte nu nebij tā labākā....ja dakšas galu nevar uztaisīt apaļu, bet daudzstūrainu... tad nafig tādu kantori!!!

Juris
24.Nov 2017
+
patīk
-
RatEnpreis 24.Nov 2017 00:39
"risinājums ir 3D printeris" interesanti, ko Tu ar to 3d printeri drukāsi un ko modelēsi, ja nav oriģināla pēc kā vadīties? Vadīsies pēc vectētiņa bērnības atmiņām?


Tev laikam sēnes darbojās ! loģiski ka jābūt orģinālam ko noskanēt vai ievadītām kordinātēm , lai pēctam izdrukātu! detaļas nokopēšana ir tas interesantākais!

Juris
24.Nov 2017
+ 4
patīk
- 0

[ri4a]
24.Nov 2017
+ 1
patīk
- 0
Juris 24.Nov 2017 12:17
Redz ka viens video un viss skaidrs, nevajadzeja nekadu breku celt.

Artis12
26.Nov 2017
+ 2
patīk
- 0
Diemžēl visiem hroms.lv un starta ielām ir viena liela problēma - attieksme pret darbu iemantota kopš padomju rūpniecības laikiem. Izdarīt uzdoto un ne pa labi, ne pa kreisi.
Man gribētos cerēt ka šobrī ir laiks kad padomju laika darba modeli pārņem modelis kurā svarīga ir attieksme pret darbu un paveikto. Rezultātā sanāk kvalitāte. Inguss to ir pierādījis. Viss ir attieksmē.
Laiku atpakaļ cilvēks atdeva volgas briedi hromēt, ja nemaldos starta ielā, un dabūja atpakaļ matētu zilas nokrāsas hromu veidojumu. Teica, ja grib, lai spīd tad vajag garāžā nolakot. :)

smot
22.Feb 2018
+
patīk
-
Varbūt kādam atrastos hromēšanas meistara ar lietotājvārdu :sudzhis, telefona nr?!

Andris_Z
22.Feb 2018
+
patīk
-
Artis12 26.Nov 2017 19:43
Diemžēl visiem hroms.lv un starta ielām ir viena liela problēma - attieksme pret darbu iemantota kopš padomju rūpniecības laikiem. Izdarīt uzdoto un ne pa labi, ne pa kreisi.

Ne pa labi , ne pa kreisi ir attiecināms tikai un vienīgi uz -robotiem. Kurš cilvēks ir robots?
Vajadzētu pašu pasūtītāju, pielikt pie sava, tā nepieciešamā darba, tad būs varbūt, tas ko vēlējās. Vismaz sapratīs cik tas nav viegli. Cik patērēs savu laiku visai tai padarīšanai.
 
 

Pēdējie ziņojumi Forumā