Aizmirsi paroli?

Drēbnieks
23.Mar 2019
+ 10
patīk
- 0
Nezinu pēc kā tas izskatās, bet atbalstu, lai līdz mums nonāk pareiza informācija!

Patiesībā mūsu retro kultūra ir tik zemu nolaidusies, ka drīz jau vairs nebūs par ko lepoties. Iespējams to veicina izglītības trūkums un negribēšana mācīties, jo jau kopš bērnības tiek iepotēts, ka katrs ir personība.

Līdz ar to sākas problēmas ar speciālistiem - vecie speciālisti aiziet mūžībā, bet jaunie ir biznesa cilvēki, kuri lielākā gadījumā nemaz tā īsti nesaprot ko dara... vai trešais variants, ka paši viņus aizbaidām ar kultūru forumā!

Šī virtuālā vide (forums) rada tādu visatļautības sajūtu, varenumu, iedomātu pieredzes krājumu, ka nemaz vairs negribās iedziļināties, kas patiesībā sēž otrpus ekrānam - nav nedz cieņas, ne emociju, ne vēlēšanās uzklausīt! Uzdodam jautājumu, iegūstam atbildi un kā tādi lopi, instinktu vadīti, turpinām baroties...

Vai kādreiz kāds tīnis vai nenobriedis vīrietis ir aizdomājies, ka šeit forumā atrodas arī pieredzējuši, reālajā dzīvē cienījami, nopietni vīri? Kurus ik pa laikam kāds uzdrošinās pazemot, nicināt vai izsmiet! Pie tam par to nesaņemot pilnīgi nekādu sodu. Patiesībā jau sodu mēs saņemam visi pārējie, jo šie nopietnie vīri pamet šo vidi vai iegriežas aizvien retāk!
Bet varenuma sajūta jau paliek, jo savā muļķīgajā domāšanā tie jau ir tikai kārtējie mirušie " segvārdi" . Bet to, ka šie cilvēki ir forumā, lai ziedotu savu dārgo laiku izglītošanā, atbildes rašanā un dodot savu intelektuālo ieguldījumu nākotnei, jau nevienam neinteresē.
Man par laimi ir tas gods vairākus no šiem īstajiem retro entuziastiem pazīt arī dzīvē ar kuriem pārspriest lietas aci pret aci un uzzināt vienmēr ko jaunu un pareizu.
Šis ieraksts tapis pēc ilgām pārdomām par neseno pazemojumu, kurš tika veikts pret lietotāju “Fire”!

cyprus1
23.Mar 2019
+ 2
patīk
- 0
Skarbi,bet patiesi vārdi.

Laacis_ar
09.Apr 2019
+
patīk
-
Uzmanību! Jēkabpils Salas novadā no garāžas tikanozagts,aizvests atjaunots IŽ jupiter 2(1965g).Motocikls bij tumši zilā krāsā,blakusvāģis arī tika paņemts kas atradās atsevišķi un nebij vēl pārkrāsots,tapēc bij gaišāk zils.Varbūt kur paspīd,,bet aizdomas ka devies Lietuvas virzienā.

Ilmis
02.May 01:04
+
patīk
-
Sveiki biedri.
Nevēlos celt bezjēdzīgas tēmas, tāpēc pajautāšu pļāpu sadaļā.
Cik ļoti atšķirās JAWU 634, 638-5 un 638 rāmji?
Dzīvē neesmu jaucis nevienu no šiem modeļiem, tāpēc tik stulbs jautājums.
Gribās iepirkt JAWU, piedāvājumā man ir 638, bet man kaut kā īsti nepatīk tā aizmugure, bāka un sēdeklis, vairāk patīk no 638-5 un 634, cik sarežģīti un vai vispār ir iespējams 638 modelim uzlikt bāku, sēdekli, dubļinieku un lukturi no 634 modeļa? Varētu meklēt 634 jawu, bet motoru tomēr gribētu no 638, cik sapratu, pirmajām 634 motoru no 638 nevar īsti uzreiz ielikt.
Ceru ka mani tagad te nenozākās par Retro tehnikas izpostītāju.

KĀRLISS
02.May 13:52
+ 0
patīk
- 1
Tev jāmeklē Tāda modeļa Jawa kas ir kā Tev patīk-634, ar jau 12v dzinēju... šķiet modelis 636.....Tas ir pats pēdējais modelis kas ie uz tās bāzes-tāpēc retāk sastopams....
Un var arī ielikt to 12v dzinēju tai modelī kas Tev patīk!!!
Dzinēju var nopirkt jaunu JAWA.lv veikalā uz ganību dambja-Rīgā!!!!
Viss atkarīgs kāds ir budžets-iesaku no pieredzes pirkt pēc iespējas ideālāku eksemplāru jo citādi tāpat to visu bojāto vajadzēs pirkt...
Protams labs nenojāts eksemplārs maksās dārgāk.....
Un vajag izsvērt vai dzinēju labāk nopirkt jaunu vai taisīt veco-kas sliktākā gadījumā izmaksās līdzīgi.....

KramsXX
02.May 14:51
+
patīk
-
Savulaik varēja iegādāties komplektu pārbūvei priekš 634 un 638 esošā rāmja. Tātad vajadzēja legālu rāmi ar dokumentiem (nojāts vecs braucamais) un veikalā iegādājies komplektu pārbūvei, kurā bija viss, izņemot rāmi. Koplektā ietilpa arī jaunā priekšējā dakša un priekšējāis rats ar disku bremzēm. Protams tas viss maksāja krietnu naudiņu, bet principā ieguvi jaunu braucamo.

ursus
02.May 15:40
+
patīk
-
KramsXX 2.May 2019 14:51

komplektā RĀMIS,ar visu pareizo informāciju !

Ilmis
02.May 15:50
+
patīk
-
Tad sanāk, ka vienkāršāk ir 634 modelī likt jauno 638 motoru un vilkt elektroniku uz 12v, nekā jaunajai 638 mēģināt uzlikt bāku, sēdekli un pārējo aizmuguri no 634? Sanāk, ka tiešām motora stiprinājumi ir tādi paši, bet pārējo daļu stiprinājumi ievērojami atšķirās?

bbarda
02.May 19:42
+ 0
patīk
- 1
638 motora stiprinājumi ir platāki nekā 634,nekas tev nesanāks,es savulaik ar gribēju 634tajai ielikt motoru no 638,vienkārši aplauzos.elektrību vel vareja nemainīt bet tikai samainīt no aizdedzes līdz komutātoram un no komutātora papildināt,tad rāmi gan ir jāpārmetina.Nav tā vērts,vienkāršāk ir pārtaisīt 638.

Ilmis
02.May 21:12
+
patīk
-
No jaunā 638 motora vispār ir baigi lielāks ieguvums, jaudas un drošuma ziņā, ja neskaita 12v sistēmu, ko var sataisīt arī 634 motoram? Vai tas ieguvums ir tik liels lai tā ņemtos?

bbarda
02.May 22:12
+ 0
patīk
- 1
Nelauzi galvu,samekle 636,tai jau ir iekšā motors pēc izskata kā 638. un jau 12V. tikai neesmu pārliecināts ka tieši tādi stiprinājumi ir 638tajai jo man pašam ir čž350 634 6V 1986 gads bet družkam bija čž350 634 12V 1987gads un viņam jau kronšteini atšķīrās.Pēc izskata abiem motori izskatījās vienādi.Družkam motora stiprinājuma kronšteins bija platāks nekā manējam.

otomars
03.May 07:35 | Pēdējo reizi labots 03.Mai 2019 16:08; labots 1 reizi
+ 1
patīk
- 0
Bbarda piebremze ,nav tadi modeli un pedejas 634.7 rami der 638 dzinejs

deltaownr
03.May 08:13
+
patīk
-
Sveiki, lieta tāda, ka manas deltas bākā iekšā ir liels daudzums rūsas. Ir teikts, ka jāatrod cinkotājs kurš arī iztīrīs un pēc tam nocinkos. Ir citi varianti?

Kristaps
03.May 16:12
+ 1
patīk
- 0
deltaownr 3.May 2019 08:13
Sveiki, lieta tāda, ka manas deltas bākā iekšā ir liels daudzums rūsas. Ir teikts, ka jāatrod cinkotājs kurš arī iztīrīs un pēc tam nocinkos. Ir citi varianti?

Deltai man liekas, ka lētāk, ātrāk un vieglāk atrast citu normālu bāku.

ursus
03.May 19:29
+ 1
patīk
- 0
otomars 3.May 2019 07:35

Otomār ,puikam ! nav bijuse JAWA. Viņs nesaprot ko muld ! Ne viņš ko mēģinājis nekā,SPAMA BOTS !

Tevis nosauktais variants 1:1,bet vecākām,diža problēma,ja ? :D PISEC !

puikam JAWA nekad nav bijuse,vismaz 638 dzinēju 634 rāmī NEKAD nav instalējis,jo tādas glupības vajag mācēt sadzejot :D

Fizikis
03.May 20:20
+
patīk
-
Bākām var izmantot kaut ko līdzīgu šim: https://www.por15.de/Complete-Kits/Cycle-Tank-repair-Kit-10-l::24.html...8221202268 bet lētāk iespējams būs atrast citu.

otomars
03.May 20:35
+ 1
patīk
- 0
Gunti ta vins ir ,ka tik rakstit .......

bbarda
04.May 00:35
+
patīk
-
otomars 3.May 2019 20:35
Gunti ta vins ir ,ka tik rakstit .......
Nu nebija man slinkums un aizvilku savu pakaļu uz garažu un izmēriju kronšteina platumus-aizmugurejais 80mm,priekšējais 30mm ! Davai lielais profiņ marš izmēri 638 ! Neiepriecināšu tevi,man tas braucamais ir no 1986 gada un ir joprojām!

otomars
04.May 10:50
+ 1
patīk
- 0
Prasi Guntim izmerus ,man tada jawa bija jau 1985.gada un modelis ir 638 5 00
P.S kapec neredz tavu cezetu uz ielas....

bbarda
04.May 16:23
+
patīk
-
Nebus maneja uz ielas,pec avārijas pajaucu un ta ari stāv nedataisīta,bija doma pilnībā atrestaurēt līdz orğinalam bet ir cits eksemplars kurš jasakomplekte Tisa 047,

Pēdējie ziņojumi Forumā