Aizmirsi paroli?

Gangsta69
10.Aug 23:09
+
patīk
-
Hmmm interesanti kurā kategorijā ietilpst motocikli ar blakusvāģi!

zaika
10.Aug 23:17
+
patīk
-
Tiešām, tā sarakstīts itkā trīsritenim būtu atseviškja kategorija, bet vienalga sanāk ja tu drīksti braukt ar 350nieku, tad arī ar blakjeni var

Kristaps
11.Aug 12:35
+
patīk
-
Ilmis 10.Aug 2019 10:46
Sveiki.
Palasīju nedaudz MK noteikumus, un izrādās, ka:

Tas ir likums: Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība
Sarakstīts, ar kādiem transoprta līdzkļiem drīkst kārtot CSDD braukšanas eksāmenu
https://m.likumi.lv/doc.php?id=262859

To ar kādu kategoriju drīkst vadīt, nosaka Ceļu satiksmes likums
https://likumi.lv/doc.php?id=45467

23.pants. Transportlīdzekļu vadītāja apliecību kategorijas un šīm kategorijām atbilstošie transportlīdzekļi

(1) Transportlīdzekļu vadītāja apliecību kategorijām atbilst šādi transportlīdzekļi (izņemot traktortehniku):

1) AM — mopēdi;

2) A1 — motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus, jauda nepārsniedz 11 kilovatus un jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,1 kilovatu uz kilogramu, kā arī tricikli, kuru jauda nepārsniedz 15 kilovatus;

3) A2 — motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus, jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0,2 kilovatus uz kilogramu un kuri nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk nekā divas reizes lielāka;

4) A — motocikli, kā arī tādi tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus;

Kristaps
11.Aug 12:44
+
patīk
-
Ilmis 20.Jul 2019 11:14
Jā, to es sapratu, ka līdz 35kw, bet es uzsveru to, ka nekas nav rakstīts par blakusvāģi. Tagad nevaru izdomāt, ja nav minēts, ka nedrīkst ar blakusvāģi, vai to var pieņemt kā to ka drīkst braukt ar blakusvāģi.

Ceļu satiksmes likums:
https://likumi.lv/doc.php?id=45467
13) motocikls — divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis (ar blakusvāģi vai bez tā), kura motora darba tilpums pārsniedz 50 kubikcentimetrus un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 45 kilometrus stundā. Šis termins attiecas arī uz sniega motocikliem;

Motocikls ar blakusvāģi vai motocikls bez tā, skaitās motocikls. Likuma ziņā starp tiem nav nekāda atšķirība.

Līdz ar to, ja Tev ir A1 kategorija un Tu vari vadīt Motociklu Minsk, tad Tu drīkstu vadīt ar Minsku ar blaķeni. Ar A2 un A ir tiešī tā pat.

booo_kat
11.Aug 15:53
+
patīk
-
Jap, atšķirības nav nekādas. Kamēr nebiju nokārtojis pilno A kategoriju (krāju A2 stāžu, lai varu iet uz pilno A) regulāri braucu ar Iž Jupiter ar blakusvāģi un tiku apturēts vairākkārt. Nevienu reizi nekādas domstarpības ar CP nebija, kaut pat motora jauda nebija papīros ierakstīta, to parasti uzprasīja pateikt. Pēc šīs informācijas uzzināšanas vienmēr novēlēja laimīgu ceļu un šķīrāmies!

Ilmis
23.Aug 10:21
+
patīk
-
Servisā strādājot esmu redzējis tādus jokus, ka auto, kuriem aizmugurē stavbremze ir ar lokiem bez regulatora (volvo), lai dabūtu stāvbremzi, lokus vairākas reizes nosmērējot piesūcina ar kādu šķīdinātāju kurā izšķīdina kanifoliju, rezultātā stāvbremze ir jaudīgāka par darba bremzi.
Kāds varbūt ko tādu ir mēģinājis uz motocikla lokiem ? Kaut kā bail mēģināt, ja nu sanāks tā, ka pēc bremzēšanas aktīvais loks negribēs nākt atpakaļ? Vai tā nevarētu gadīties?

roliss50
23.Aug 21:09
+
patīk
-
strādās,taksisti volgām šo metodi lietoja.

andris
24.Aug 09:13
+
patīk
-
Visiem Volvo var ielikt tādus regulatorus, labā autiservisā par to zinās, šķiet regulatori jāņem no paaudzi vecākā 850 modeļa. Mēģināšu dabūt detaļas numuru...

Ilmis
24.Aug 09:31
+
patīk
-
andris 24.Aug 2019 09:13

Jā zinu. Bet ir cilvēki, kuri negrib maksāt vēl par kaut kādiem regulatoriem. Pats savām volvo arī ieliku regulatorus no vecākas paaudzes. Dīvaini, ka volvo izdomāja no tiem atteikties.

Strazdiņš
05.Sep 10:34
+ 2
patīk
- 0
Nejauši internetā atradu interesantu ideju dāvanai kādam motoentuziastam. Tiesa, padārgs prieks. BMW R-90s dzinēja modelis. Mērogā 1:2. Gan jau neesmu atradis ko vēl neredzētu, bet šķita interesanti. Ar visiem mezgliem utt.

https://www.franzis.de/auto-motor/bmw-r-90-s-boxermotor-bausatz

Zirnis
18.Sep 13:09
+
patīk
-
Kur varētu atrast detaļas 86 gada 4ātrumu Minskai? Vēlams kaut kur Latvijā/Igaunijā.

KramsXX
18.Sep 23:06
+
patīk
-
Rīgā Centrāltirgus kioskā, Jēkabpili.

kergers
26.Sep 15:05
+ 1
patīk
- 0
Varbūt kādam šeit esošajam motoentuziastam ir īpašumā Pannonia mocis ar Vecās Jawas dzinēju ( 360 )? Esmu dažas tādas redzējis un man būtu pāris tehniski jautājumi.

Vespists
04.Nov 16:42
+
patīk
-
Kāds var padalīties ar informāciju vai padomju laikos bij pieejami Jawa 360 rāmji bez iesista rāmja numura?
Vienkārši ir pārrakstāmi dokumenti, bet motocikla vairs nav.

Trio
07.Nov 15:48
+
patīk
-
Vai jūs redzat to pašu ko es jeb man komps gļučī ?
Ienāku retromoto forumā šodien un redzu, ka kādas 15 min. pāri vieniem te iekūleņojis spams un piespamojis veselas 9 tēmas !!!!

Wtf... ??????

deltaownr
07.Nov 16:36
+
patīk
-
tas pats. kāds ir paziņojis adminiem? nav LV numurs

Gangsta69
07.Nov 18:07
+
patīk
-
He, pirmajā brīdī likās ka nu tik būs ko lasīt šodien, nē, še Tev, kāds pareklamējās :)

Vespists
Vakar 12:59
+
patīk
-
Padalīšos ar bildi, kā mūsu domubiedrs Brūs no Austrālijas izgatavo mājās ar 3D printeri 30to gadu motociklam stūrei slēdžus.

http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1573729170-74627078-1830271127116505-8378596693226029056-o.jpg

Pēdējie ziņojumi Forumā