Aizmirsi paroli?


koko
05.May 2015
+ 5
patīk
- 0
Cilvēki būs ievērojuši, ka pasākumos vizinos ar zilo Deltu (links), bet tas nebija pirmais mopēds manā krājumā, bet gan otrais. Kādu laiku pirms tam izdevās nopirkt sakarīgu Rīga 1 mopēdu, bet ņemot vērā ieguldāmo darbu un finanses, šis projekts tika atlikts uz kādiem gadiem.
Kādēļ tagad ieliku rakstu? Šodien Izvilku mopēdu no putekļiem un nokārtoju dokumentus. Taisīts netiks uz sitienu, jāsavāc visas detaļas un jāizdomā kā un vai krāsot...


Kad atvedu:
http://i.imgur.com/tYdVMI8l.jpg

http://i.imgur.com/qRh3WTFl.jpg

http://i.imgur.com/2uLsza6l.jpg

http://i.imgur.com/UOv8mTsl.jpg

http://i.imgur.com/x75eQJsl.jpg

http://i.imgur.com/jEfV8qpl.jpg

http://i.imgur.com/DTnV7Qpl.jpg

http://i.imgur.com/EhUmSMil.jpg

http://i.imgur.com/nCTOhvzl.jpg

Fakti:
- 1961. gads;
- 333. rūpnīcas eksemplārs;
- pirmais variants, ko izlaida ar Jawa motoru, izgrieztajiem karburatora vākiem utt.;
- šķietami laba komplektācija;

Bildēs nav uzlikts oriģinālais Jawa gaisa filtrs ar tumši pelēkajām plastmasām, kurām par godu ir robi karburatora vākos:
http://i.imgur.com/SMZKF4Pl.jpg

Ir iegādāti pirmie deficīti - sānu vāciņš un spidometra trose:
http://i.imgur.com/iWVytZAl.jpg

Esmu ticis arī pie vecā tipa amortizatoriem, kas atbilst šīm pirmatnējām komplektācijām. *bildes nav*

Šobrīd priecātos par zinātāju komentāriem, kas vēl ir ne tā, vai neatbilst pirmatnējai komplektācijai?

Kā arī kādi bija patiesi oriģinālie krāsojumi šiem mopēdiem? Redzams, ka šis ir oriģinālais tonis (nav gan baigi manā gaumē). Man zināmie ir:
- zils ar smilškrāsu (Bilde)
- melns ar sakranu (Bilde)
- melns ar zaļu (Bilde)
- zaļs ar citādi zaļu (mans)
- sarkans ar baltu (Bilde)
- balts ar ??? (Bilde)
- vēl kādi?

Priecāšos par visu kritiku un komentāriem, kas palīdzētu atrast komplektāciju/krāsas :)

Krišjānis
06.May 2015
+ 6
patīk
- 0
varbūt esmu saspiedies,bet - atstāj tādu kāds ir, tikai nomazgā, saved kārtībā ritošo un dzinēju, novicē rūsainās vietas ar eļļainu lupatiņu un brauc ! :)
Apnīk jau, ka viss tik sterils. vajag arī atstāt kaut ko ar vecuma garšu, cik var laizīt tos močus.

ja
06.May 2015
+
patīk
-
pievienojos! Izjaukt līdz pēdējam, savest tehniskā ideālumā, trūkstošos sīkumu ko piepērk, piekrāso un savecina! Zinu, ka tam grūti tikt pāri, bet no sirds iesaku!

Nano
06.May 2015
+ 1
patīk
- 0
100% atbalstu Krišjāni un ja! Tepat forumā bija šis virziens norādīts, citēju:
Eiropas privāto muzeju un kolekcionāru jaunākā tendence ir pārdot visus 70-80 gados skaisti restaurētos eksponātus,atstāt tikai autentiski saglabātos un kolekcijas papildināt tikai ar konservētiem spēkratiem.
(Diskusija http://www.retromoto.lv/forum/ainara-mopedu-kolekcija-t6183-60.htm)

Krišjānis 6.May 2015 00:44
novicē rūsainās vietas ar eļļainu lupatiņu

te gan būtu vērts mazliet rūpīgāk piestrādāt, es ietu šādu ceļu- rūsas pārveidošana, korozijas inhibēšana, aizsargpārklājums. Visas iespējas veikt skaistu konservāciju, man liekas, te forumā tas būtu pirmais tāds projekts, palabojiet, ja kļūdos.
Tas nekas, ka pašam tā krāsa neiet īsti pie sirds. Tā ir vēsture, kas neizdabā mūsu iegribām un gaumei. Tas braucamais ir patiess sava laika liecinieks.

baggy
06.May 2015
+ 3
patīk
- 0
Kāds ir smalkais stils šo braucamrīku glabāšanā. Neesmu no tiem kas nomet grāvmalē bet nu apkurināmā istabā ar neturu. bet novērojums viens. viss rūsē pamazām, gumijas sakalst utt. dažreiz dzirdfu nafig braukā vajag saglabāt. bet tolks no tā ka viņi man stāv un bojājas ar nekāda.

Nano
06.May 2015
+
patīk
-
baggy 6.May 2015 11:45
Kāds ir smalkais stils šo braucamrīku glabāšanā

nav tāda ''smalkā stila'', ir tikai pareizi glabāšanas apstākļi. Galvenais- gaisa mitrums- jo mazāku var nodrošināt, jo labāk, optimālais ir 20% un zemāk. Tas priekš metāla. Ādai, kaut kādiem dermantīniem u.c. varētu patikt mazliet ''slapjāks'', bet te var ar kopšanas līdzekļiem izlīdzēties.
Protams, temperatūras lēkāšana nav vēlama, bet nav jau modernais muzejs, kur to visu varēs nodrošināt. Optimāli 15-18 grādiņi.
Priekš gumijām var dabūt visādus aizsarg- un barojošos silikonsmāķus. Tikai pēc iegādāšanās tie arī jālieto.
Nevajag ļaut puteklim krāties virsū, ar kko piesedzam, neatstājam arī uz ilgu laiku dubļus virsū pēc pabraukāšanās.
Jā, tas ''smalkais stils'' varētu sākties ar korozijas inhibitoru lietošanas uzsākšanu, kas pēc būtības ir visa konservācijas procesa sastāvdaļa.

Damass
06.May 2015
+
patīk
-
Skaists komplektiņš, varu tikai apsveikt! Biju tik nenormāls, ka iesāku vākt pa detaļām... Ir pagājuši vairāk, kā divi gadi, gaismu tuneļa galā var saskatīt, bet vēl daudz svarīgu lietu pietrūkst...
Riskējot iegāzties ar savām "zināšanām" - vai tad šie sēdekļi ar kastīti bija arī Rīgām-1? Man domāt, ka, ja arī bija, tad varbūt tikai uz pašām beigām. Pirmajām, tām, kas no 61.gada, drīzāk jau tas platais vellapēda sēžamais...

KrissGabers
06.May 2015
+ 1
patīk
- 0
Atbalstu Krišjāni un Ja. Pats gāju tādu ceļu, protams, nolaizītiem spēkratiem blakus stāvot Izskatīsies mazliet necili, bet! Ir patīkami apzināties, ka tas spēkrats patiešām ir būvēts un krāsots tieši tajā gadā,kas rakstīts tehniskajā pasē! Un zinot to, ka vērtība ar ir augstāka, mazliet silda sirdi tā teikt!
Mazliet jau sāk apnikt visas No jauna būvētās Jawas un iži.
Tāpat kā neatbalstu ideju, ka mocis pēc restaurācijas tiek turēts garāžā, tiek braukts reizi gadā(Tas arī iekļauts VS noteikumos, iemesls kāpēc sarkanajam brīnumam nekārtošu). Tie tika radīti, lai ar tiem brauktu. Es savu moci kustinu cik es vien spēju atļauties(degviela heh) Protams, ja pasaulē ir uz rokas pirkstiem saskaitāmi eksemplāri, piekrītu, bet eh, visi padomjcikli? Ar tiem ir jābrauc.

Indriksons
06.May 2015
+
patīk
-
Būtu lieliksi šo domu par saglābāšanu "kā ir" un konservāciju, atdalīt un paturpināt atsevišķā tēmā. Tak katram savi knifi, idejas un maģiskās ķīmijas ar ko padalīties. Visu laiku svārstos ko darīt ar savu JU2K un laikam jau tomēr vajag viņu saglabāt esošā krāsojumā.

ja
06.May 2015
+
patīk
-
šeit manis saglabātā Ļvivjanka;

http://content7-foto.inbox.lv/albums/i/izhmoto/saulk-2009/zags-163.sized.jpg


kāda vaina ar senatnes piesitienu?

koko
06.May 2015
+ 0
patīk
- 1
Krišjānis 6.May 2015 00:44
varbūt esmu saspiedies

Mēs visi esam savā ziņā saspiedušies, viss kārtībā :D

Damass 6.May 2015 14:35
Riskējot iegāzties ar savām "zināšanām" - vai tad šie sēdekļi ar kastīti bija arī Rīgām-1?

Man liekas, ka nebija šis te nodalījums, kur perēt siltu belasi. Jābūt esot līdzīgam kā Gaujai .. laikam. Ir man vēlviens beņķis šim bez bagāžnieciņa, nobildēšu kaut kad.
Komentāri no zinātājiem?

ja 6.May 2015 16:38
kāda vaina ar senatnes piesitienu?

Tev tur tiešām ir piesitiens, man kārtīgs belziens :)

Ir tā, ka bija variants viņu atstāt kā ir, bet mani nomocīja domas par to konservāciju un kā viņš pēc tās izskatīsies. Šeit noderētu konkrēti risinājumi, kurus kāds ir pārbaudījis. Man zināmie rūsas pārveidotāji visu padara zili violetu un tas ir drausmīgi - neder. Vienkārši atstāt kā ir arī var, braukās jau salīdzinoši maz, bet negribas pēc gadiem 15 visu to rūsas gabalus iebērt maisā un atdot tolmetam :)
Ja nomālē ar eļļainu lupatu, tad pēc katra izbrauciena šo prieku redzēšu sev uz biksēm, kas nav variants...

Mazgāt tādu ar ir sarežģīti, piemēram, pēc dzintara pasākumu gruntenēm :) Karcheri likt klāt arī nav vēlams, rauj nost krāsas pārpalikumus.

Motors un visa piekare, jautājumus baigi nerada, jo iekšas var sataisīt pa grezno, ārpusi vienkārši notīram no netīrumiem, bet neko nesmilšo / nepulē.

Ko darīt ar tām detaļām, kuras jākrāso, piemēram, sarkanais vāciņš? Krāso tajā zaļajā tonī un nobružā, neliek apakšā skābo grunti lai spēj ierūsēt un noturēt nedēļu lietū? :)

Niklāvs
30.May 2015
+ 2
patīk
- 0
Kautkas ir noticies? :)

koko
29.Aug 2016
+
patīk
-
Beidzot šogad ir sanācis kaut ko pakustināt. Ja būs ko parādīt, bildes sekos.
Bet šobrīdējais sīkais jautājums - šiem pirmās sērijas amortizatoriem ir tā palielā šaiba, viņai jābūt ārpusē (bildē pa labi) vai iekšpusē (bildē pa kreisi)?

http://i.imgur.com/izrwjGC.jpg

uldiss
31.Aug 2016
+
patīk
-
Man arī tāds pats kalamburs bija, vai tikai to šeibi nelietoja, lai sakoriģētu augšējā un apakšējā gala savirzi. Ja ne, tad noteikti tā kā amītī pa labi, jo citādi zūd vispār jēga. Man pašam ir trīs tādi amortizatori, divi bez šeibēm, bet trešajam, ja izņem šeibi tad augša un apakša stāv par 90 grādiem ar nepareizu savirzi. Tie ir tikai mani apsvērumi, tehniskajā literatūrā neko par to neatradu
 
 
Lapa 1 no 1

Pēdējie ziņojumi Forumā