Aizmirsi paroli?


zaika
17.Dec 2014
+ 1
patīk
- 0
Tieshi ta,cik kakji maisa butu japanjem lai atrastos viens lietojams klokjenju paris,kuram bez sasistam buksem un atbraukushiem rullishiem, visi 4 gali butu veseli,normalam gultnju sezham un diametriem sparatam...

Krastinjsh
27.Dec 2014
+ 2
patīk
- 0
Sveiki, biedri!

Ziemassvētku brīvdienas ir ļāvušas darbiem pavirzīties uz priekšu. Mocis, izņemot bakusvāģi un motoru ir izjaukts pa reizinātājiem.
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1419684039-img-7057.JPG

Principā pats mocis būtu gatavs krāsošanai. Jau no Planētas projekta laikiem ir izlasītas nebuktētas, labas detaļas, kuras arī došu pulverkrāsot. No iegūtā Jupitera būs rāmis un varbūt vēl kāda detaļa. Jautājums par sānu vākiem(spārniem?)- kam domāta tā gropīte pašā augšā? Vāku komplekti ir kādi četri, bet tikai vienam komplektam ir tāda. Vāki bija pilnīgi jauni, uz moča nav bijuši.
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1419684294-img-7058.JPG

Ziņkārības pēc noņēmu nost galvu un cilindrus, kur man par lielu pārsteigumu, ņemot vērā ārēji necilo stāvokli, atklājās svaigi virzuļi. Jautājums- kā zināt vai ir nepieciešama jauna grupa? Kompresija cilindros? Plānos bija slīpēšana un jauni cilindri, bet ja jau ir labi iekšā, neredzu jēgu to šobrīd darīt. Domāju, ka, ja virzuļi vai kompresija švaka, izslīpēt cilindrus un ielikt jaunus virzuļus var arī sezonas vidū.
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1419684599-img-7044.JPG
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1419684849-img-7053.JPG

Jautājums par galvām. Abām galvām degkameras daļa, kas saskarās ar cilindra daļu ir slīpa, t.i., nav paralēla ar pašas galvas apakšdaļas plakni. Vienai no galvām degkameras daļa gandrīz saskarās ar galvas plakni. Vai varētu būt, ka galvas ir nesekmīgi slīpētas? Vai jāmeklē jaunas? Priekšstatam bilde, jo nezinu vai pareizi izskaidroju problēmu.
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1419684838-img-7051.JPG

Vai kāds man varētu līdzēt ar Krišjāņa minēto risinājumu aizmugurējai dakšai- uz koordināšu darba galda izvirpot vietu gultņiem? Vislabāk Rīga vai kkur posmā Rīga-Valmiera-Mazsalaca.

Paldies un visiem laimīgu Jauno gadu!

cyprus1
27.Dec 2014
+ 1
patīk
- 0
Tai gropei un vākam jaunam motociklam bija izvērta cauri trosīte un uzlikta tā saucamā plombe.Lai transportējot nenofenderē instrumentus un akumulatoru.
Grupas defektāciju vislabāk veikt izmērot cilindru izdilumu.
Par pārējo komentu nav.

Spark
28.Dec 2014
+
patīk
-
Krastinjsh 27.Dec 2014 15:04
Jautājums par galvām.


Ir vairāki veidi. Vienkāršākais: galvas uzliek uz cilindra - kā galvas sadurvirsma pieguļ cilindra čaulas sadurvirsmai. Ja gaisma nespīd cauri, tad dubultai drošībai mēģini paspīdināt ar stiprāku kabatas lukturi. Ja spīd cauri, tad gan jāpieslīpē. Virpā vai frēzē - tas jau ir gaumes un tehnisko iespēju jautājums.

Sarežģītāks - tāpat, kā pārbauda vārstu hermētiskumu. Proti, ar skrūvēm savelk galvas un cilindrus kopā, starpā liekot atbilstošu kapara blīvi. Ieskrūvē sveci. Apgriež šo trauku otrādāk un ielej līdz augšējām lūkām petroleju. Tad - vai nu sadurvirsmā tek, vai netek.

Krišjānis
28.Dec 2014
+
patīk
-
Par cilindru izdilumu - mēģini likt tos gredzenus, kas tev ir, iekš cilindriem un skaties kāda ir atstarpe. Ja ir normas robežās (0.15-0.3mm) viscaur cilindram (mēri augšā, vidū un apakšā, tad cilindrs dilis vienmērīgi ļoti maz/nav dilis vispār. Ja nav pieejams mikrometrs un iekšmērs, cilindru ar augšgalu uz leju noliec uz galda, kam uzklāta kāda blīva drāna (filcis, piemēram). laid iekšā virzuli tā, kā tas kustās normāli. ja virzulis ir pieļaujami dilis, sākumā tas kritīs ātri, uz beigām lēnāk. ja tā, tad liec to mezglu mierā. ja ir mikrometrs - mēri ar to virzuli 3 vietās radiāli (ik pa 120grādiem) un ar iekšmēru cilindru. atstarpes jau noteikti zināsi.

Krastinjsh
09.Jan 2015
+
patīk
-
Iedevu A-moto ar ultraskaņu notīrīt un iztīrīt karburatoru. Manuprāt, rezultāts ļoti apmierinošs. Visas kantītes, vītnītes un caurumiņi iztīrīti.

http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1420833171-photo-2-1.JPG
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1420833193-photo-1-1.JPG
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1420833205-photo-3.JPG

koko
10.Jan 2015
+
patīk
-
Bet vizuālais arī ir "ļoti apmierinošs"?

Skaabe
10.Jan 2015
+
patīk
-
Vizuālais reti, kad tiem k36 dranķiem ir labs - var kombinēt to karburatoru no vairākiem, jo Ikšķilē nav problēmu nopirkt, bet pieļauju, ka tavējam, ja reiz to tīriji ir neizdilušas vadīklas un arī misiņa "vārsts" ir nesadilis un neiestrēgst, kas šiem karbjiem, sevišķi nolietotiem ir slimība !

Pateikšu ēverģēlīgu ideju 1:1 restaurētājiem :D - kāds nav mēģinājis vai zem vākiem var ievietot Jawas apaļo karburatoru ?

cyprus1
10.Jan 2015
+
patīk
-
Mēģināts ir,grūti iedarbināt,Ižam vajag gaisa padeves regulāciju.Jawas karbim tādas opcijas nav.

Krastinjsh
10.Jan 2015
+
patīk
-
Par vizuālo es tik ļoti neuztraucos, jo būs vāki priekšā. Dabā izskatās OK, bet baigi izskatīgais arī nav(tā gan nav ultraskaņas vaina)...

Krastinjsh
15.Feb 2015
+ 3
patīk
- 0
Lietas ir gājušas uz priekšu.

Visas moča un blakusvāģa skrūves notīrīju ar ultraskaņu, cik varēju nopucēju un iedevu cinkot Stopiņu ielas kantorim. Rezultāts redzams bildēs- viss smuks un spīdīgs, esmu apmierināts.
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424017819-image.jpg
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424017856-image-16.jpg

Krāsa būs oranža ar baltu(tieši tāpat kā iesāktajai Planētai). Visas oranžās daļas, izņemot dažas blakusvāģa detaļas, iedevu krāsot A-moto kantorim. Par krāsojuma kvalitāti esmu 95% apmierināts. Nezināšas dēļ biju nepareizi sagatavojis pāris detaļas krāsošanai(ar vītņstieni un šaibām aizklātās vietas, kuras nevajadzētu nosmilšot un nokrāsot) kā rezultātā no spraugām iztecēja eļļa un sacepās ar krāsu- dažviet melni pleķi. Bez tā viss gandrīz ideāli.

Daļa no detaļām tikko izpakojot:
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424018374-image-27.jpg

Valentīndiena un nākama diena tika pavadīta liekot kopā mocīti.
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424018434-image-2.jpg
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424018444-image-12.jpg
Baltās detaļas vēl nav krāsotas, tās no iepriekšējās krāsošanas. Tās tuvākajā laikā došu, tik nevaru izdomāt ko darīt ar bāku- dot pulverkrāsot vai ar slapjo krāsu krāsot, jo šur tur vajadzētu piešpaktelēt. Pašam kopskats šobrīd ļoti patīk.

Vēl daļa ar detaļām gaida savu kārtu:
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424018605-image-4.jpg

Cilindri arī tika nokrāsoti ar pulverkrāsu, bet neesmu sapratis vai pašam patīk. Varbū būs jānopūš ar smiltīm un pēc tam ar stikla lodītēm- lai paliek dabīgais alumīnija izskats. To izlemšu pie motora ielikšanas.

Ar pašu motoru ir nedaudz problēmas. Izjaucu, saliku jaunus gultņus, pārbaudīju kloķenes(Krišjānis atzina par labu labām vecās.) un sāku likt kopā. Problēmas sākās ar kārbu. It kā šaibiņas nepazaudēju, secība pareiza, lieku punktus pret punktiem utt, bet nevienu reizi nav slēgusies pareizi, pārbaudot. Tad nav kāds ātrums, tad pēkšņi neitrālais, tad slēdzot atpakaļ no 4. pazūd citi ātrumi. Esmu pārlicis visu reizes 30, bet nekā. Pašam aizdoma, ka jaunie gultņi varētu pamainīt atstarpes, līdz ar to varbūt cita biezuma šaibiņas vajadzētu, bet te jau mans līmenis beidzās(krievu valodas nezināšanas ar nepalīdz). Tā kā ja kāds pieRīgā būtu gatavs izpalīdzet ar salikšanu, būtu ļoti pateicīgs.

Turpmākie darbi:
1. ir izjaukti kādi 5 rati un noslīpēti spieķi cinkošanai. Rīt, parīt dodu cinkot.
2. Ar Krišjāni sarunāts, ka viņš man izlīdzēs ar rumbas ģeometrijas atjaunošanu un pie reizes arī nopulēs.
3. Pa brīvajiem brīžiem pulēju vākus, dekoratīvās uzlikas, hromus... Autosol pasta gan nav piemērota darbam dzīvokļos- smakas dēļ.
4. Jāpasūta detaļas- blīves, elektroniskā aizdedze, remontkomplekts amīšiem un vēl šis tas.
5. Jānopērk eļļa, jāizgatavo jaunas bukses un jāliek kopā aizmugurējie amīši.
6. Jāsāk domāt par šuvēju un sēžamo atjaunošanu.

Šobrīd ļoti meklēju:
1. Labās puses galvu;
2. Dekoratīvo vāku skrūvi;
3. Hroma stīpas blakusvāģim(ar labu hromu);
4. Aploci ar labu hromu.

Oļģerts
16.Feb 2015
+
patīk
-
Man ari bija problēmas ar pārnesumkārbas salikšanu. Pirms kāda laika KOKO tēmā par iž jupiter bija neliela diskusija tieš par šo tēmu, tur bija informācija!

Krastinjsh
16.Feb 2015
+
patīk
-
KOKO tēma izskatīta un pārlasīta reizes 10. Tos video arī esmu skatījies. Bet tā kā neesmu tik tehnisks cilvēks un ar krievu valodu pašvaki, problēma neatrisinājās...

Krišjānis
18.Feb 2015
+
patīk
-
Ja netiec galā, ieskrien ciemos. nekā tur traka nav.

Krastinjsh
22.Feb 2015
+ 6
patīk
- 0
Motors vietā. Tik izskatās, ka būs vēlreiz jāpajauc ārā, jo kikstarterim atsperi pa maz nospriegoju, negribīgi nāk atpakaļ.

http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424625562-photo-2.JPG

Tepat caur forumu nopirku jaunu aploci un izpūtēja līkumu. Tā kā nebija līdz ar ko salīdzināt, izrādās, ka esmu nopircis aploci no Jawas un izpūtēja līkumu no Planētas. Jawas aploci varu iemainīt pret labu Iža aploci vai pārdot. Līkumu piedāvāju tikai uz maiņu pret jaunu Jupitera līkumu. Aploce ļoti labā stāvoklī ar vienu, mazu rūsas pleķīti, praktiski nemanāmu. Planētas līkums ideāls.

erikiss1
23.Feb 2015
+
patīk
-
Krastinjsh 22.Feb 2015 19:22


Ar ko beigās uzpucēji motora vākus?

rechijs
23.Feb 2015
+
patīk
-
Sākums daudzsološs. Izskatās labi. :like:

RatEnpreis
23.Feb 2015
+
patīk
-
Pavasarīgi! :)

Krastinjsh
23.Feb 2015
+
patīk
-
Pulēts ar dažādiem smilšpapīriem un beigās ar GOI pastu un Autosol. Patika rezultāts, kad pēc 120(laikam) smilšpapīra iet uzreiz pāri ar filca ripu un GOI pastu. Virsma ir spīdīga, bet vienmērīgi grubuļaina. T.i. nesanāca pārspīlēti nopulēts.

Detaļas, kuras ļoti meklēju:
http://www.RetroMoto.lv/images/uploads/1424724056-iz.jpg
 
 

Pēdējie ziņojumi Forumā