Aizmirsi paroli?


Spark
10.Dec 2013 | Pēdējo reizi labots 02.Jan 2015 21:50; labots 3 reizes
+
patīk
-
Stāsts ir visai pasens.
Iegādāju šo 1976. gada Jupīteru 2006. gadā, Vidzemē, ar visiem dokumentiem. Motocikls bija strādājošs, komplektācija diezgan laba. Slikts bija krāsojums, piekarei visas kustīgās daļa izdilušas.

http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004008/000400771/000040077038_%23_2_%23_semigall.jpg



Iedarbināju, aplūkoju dzinēju, ieraudzīju, kā uzdodot gāzi kustās bloki. Izjaucu un sastingu ... šādas šausmas varēja radīt tikai padomju kolhozā:

http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004008/000400771/000040077041_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004008/000400771/000040077042_%23_2_%23_semigall.jpg

Process uz gadiem trim apstājās - tika sameklēts donordzinējs, laba priekšējā un aizmugurējā dakša, stūre, amortizatori u.c. sīkumi. Kad viss bija ievākts un salikts kopā demo versijā, varēja domāt par krāsas toni.
Tā kā bija iegūtas gandrīz nebuktētas detaļas, izšķīros par pulverkrāsu:

http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0004008/000400785/000040078409_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078418_%23_2_%23_semigall.jpg

Ieguvu nelietotu motoru - pirkts kā rezerves dzinējs padomju laikā. Vaļā nejaucu, jo akli uzticējos šādai, faktiski, no padomju ražošanas rezerves daļām saliktai konstrukcijai. Un tā bija galvenā kļūda, bet par to lasiet stāsta beigās:

http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0004008/000400785/000040078417_%23_2_%23_semigall.jpg

Vienīgo slapjo krāsu mocim uzklāju uz pagriezieniem un aizmugurējiem amortizatoriem:

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078416_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078411_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0004008/000400785/000040078410_%23_2_%23_semigall.jpg

Cinks:

http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0004008/000400785/000040078408_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0003770/000376976/000037697538_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078419_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078413_%23_2_%23_semigall.jpg

Kopā likšana:

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078412_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078415_%23_2_%23_semigall.jpg

Tāds IŽs izskatījas 2011. gadā, īsi pirms došanās uz TA:

http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0004008/000400785/000040078420_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004008/000400785/000040078414_%23_2_%23_semigall.jpg

Spark
10.Dec 2013
+
patīk
-
Kā minēju, garāžas fanu pūļa pavadīts, izbraucu uz tehnisko. Skanstes ielā pēkšņi sāk nelādēt, un "nodziest". Padzesēju, apskatos releju, mocis ierūcās. Tieku līdz garāžai, atveru motora labo vāku - rotors burtiski izēdis statora lameles. Pārbaudot ar mikrometru, secinājums - labā kloķvārpstas pusass "met" par aptuveni 2mm. Tā arī process apstājās. Tagad lielā sāpe ir pāri, jāpabeidz iesāktais. Sekos motora izjaukšana, kloķvārpstas remonts - visdrīzāk, jaunas pusass iepresēšana.

andris
10.Dec 2013
+
patīk
-
Tikai joks ir tāds ka Jupiter 3 kloķvārpstas nav izjaucamas, klaņa pirksts ir iemetināts...

Spark
13.Dec 2013
+ 2
patīk
- 16
Te neliels video - labi var dzirdēt (čaukstēšana), kā rotors "ēd" statoru:


Spark
25.Jan 2014
+ 5
patīk
- 0
Garāžas sezona pilnā karstumā.
Cilndri smilšoti, slīpēti uz 2. remontu (paldies Krišjānim un Vilnim) un pulverkrāsoti:

http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0004038/000403742/000040374138_%23_2_%23_semigall.jpg

Spark
03.Feb 2014
+
patīk
-
Izjaucamas bija 5. Jupitera kloķvārpstas, šīm tiešām ir iemetināts gan klaņa pirksts, gan abas pusasis.
Ieguvu labas, lietotas kloķvārpstas, tām bija izdilusi virzuļpirksta bukse.
Pēc Ādažu Egona darba viss nostājās savās vietās: bukses sader ar pirkstiem, pirksti ar virzuļiem:

http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004043/000404208/000040420732_%23_2_%23_semigall.jpg

Spark
11.Feb 2014 | Pēdējo reizi labots 11.Jan 2015 12:54; labots 1 reizi
+
patīk
-
Garāžā izrakti jauni līkumi, tikai tolaiku hroms kaut kāds dīvains.
Plāns, velk vairāk uz cinkojumu:

http://pic2.fotki.lv/photos2/6/W0004047/000404625/000040462430_%23_2_%23_semigall.jpg

i_edgars
12.Feb 2014
+ 1
patīk
- 1
Vispār mani apbrīno cilvēku pārcentības tieksme! Sveci ir jāpieskrūvē lietojot standarta atslēgu un pievelkot to ar VIENU pirkstu. Ja velk ar atslēgai uzliktu cauruli un vēl ar rāvieniem, tad nav ko brīnīties, ka ir bronzas ieliktņi un tie jau ir vairākas reizes mainīti.
Protams ei nu sazini kas to ir paveicis, bet te rakstu principā, kā atgādinājumu foruma biedriem!
Savā praksē esmu sastapies ar 6. kategorijas (atgādināšu ka augstākas kategorijas Latvijas apstākļiem neeksistēja) remontatslēdznieku, ar laba tehnikuma izglītību, ar padsmit gadu darba pieredzi, bet visas skrūves un uzgriežņus vilka uz atslēgas liekot cauruli!! Lieki piebilst, ka nav no vārgajiem, jo bija štangists (svarcēlājs)...

Spark
17.Feb 2014
+
patīk
-
Savādā kārtā abu galvu degkameru tilpumi vienādi (24 cm3):

labā galva
http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004050/000404962/000040496145_%23_2_%23_semigall.jpg

kreisā galva:
http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004050/000404962/000040496147_%23_2_%23_semigall.jpg

Gandrīz jādod pulverkrāsot. Taču vēl jātiek galā ar šo:

http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004050/000404962/000040496146_%23_2_%23_semigall.jpg

zaika
17.Feb 2014
+
patīk
-
itkā maz redzema riba, vai nu noslīpē taisnu ar apaļīgiem, vai jāmetina

Raimonds K
17.Feb 2014
+
patīk
-
Degkameras gan vai nu tikai tā izskatās vai arī patiešām ir kaut kas dauzījies pa iekšu.Kaut arī nebūs redzamas,bet tik nesmukas nebūtu labi likt virsū . Vajadzētu pieslīpēt ,tikai tad droši vien izmainīsies tilpums.Galva gan ir daudz reiz skrūvēta un bez paplāksnēm .geek Kaut kā piemetināt to gabaliņu var lai vizuāli izskatītos labi.

Spark
17.Feb 2014
+
patīk
-
zaika 17.Feb 2014 16:33
vai jāmetina


Izmēģināta lodēšana ar alumīniju, man vēl līdz galam neizdodas. Šķiet, ka galvas daļā riba jānoslīpē ar fleksi pavisam tīra, ar birstīti notīrīta būs par maz - Al negrib lipt klāt.

Raimonds K 17.Feb 2014 17:14
Kaut arī nebūs redzamas,bet tik nesmukas nebūtu labi likt virsū .


Par šo esmu domājis. Mazāk satrauc degkameras nelabais paskats, vairāk tas, ka kāda no šīm alumīnija skaidiņām atdalīsies un sāks malties pa cilindru. Nāksies vien pucēt ārā šos dauzījumus.

Andris_Z
17.Feb 2014
+
patīk
-
Bet vai nevar dabūt normālas galvas? Saduzītas, saplēstas, bukses dīvainas, nu es nezinu gan.
Tev detonācija metīsies no atšķeltajām skaidiņām. Kam tā maskarāde tām ribām.

Spark
17.Feb 2014
+
patīk
-
Andris_Z 17.Feb 2014 19:36
Bet vai nevar dabūt normālas galvas?


Cik man nākuši priekšā Jupiteru dzinēji, gandrīz visiem degkameras ir dauzītas. Saprotu, ka tās sadauzījuši lūzušu gredzenu gabali.
Ja kāds var piedāvāt labo galvu normālā stāvoklī, labprāt iegādāšos (normāla kreisā jau ir).
Ja ne, jāliek šīs, jo tomēr ir viena pāra.

Andris_Z 17.Feb 2014 19:36
bukses dīvainas


Par buksēm - bija ideja šīs dabūt ārā un atjaunot oriģinālo sveces vītni (Rambas kunga kantorī, pārbaudīts gājiens pie Urāla galvām). Jo - bukses nav pārbaudītas uz hermētiskumu.

Spark
21.Feb 2014
+
patīk
-
Kāds ir labs karburators priekš IŽ?

Es mēģināšu šo. Jeb aizstāšu oriģinālo veco detaļu ar oriģinālu jaunāku:

http://pic2.fotki.lv/photos2/6/W0004053/000405210/000040520940_%23_2_%23_semigall.jpg

Šis konkrētais ir noņemts no Urāla, kur teicami baroja 375 cm3 cilindru. Bija nelielas šaubas par ieplūdes diametru, tāpēc veicu "melno" salikšanu - blīvējuma virsmu apvilku ar zīmuli. Izskatās, ka būs labi:

http://pic2.fotki.lv/photos2/7/W0004053/000405210/000040520920_%23_2_%23_semigall.jpg

schweiks
21.Feb 2014
+ 1
patīk
- 0
nu katrā gadījumā-uz pēdējā fotoattēla, uz ''zaslonkas'' redzamās svītras ''naU kūūl''!

Aldic
22.Feb 2014
+
patīk
-
Spark 21.Feb 2014 19:13
Šis konkrētais ir noņemts no Urāla, kur teicami baroja 375 cm3 cilindru

Bet Tev jau ir Jupiters nevis Planeta. Jupiteram jābaro vienā reizē viens cilindrs 175c/c. Kā būs ar dīzēm? Patēriņu? Pamēģini, tad ieliec atskaiti.

Spark
27.Oct 2014
+
patīk
-
Pēc pasūtījuma (SIA "Kviller") izgatavoti vējstikli, gan motociklam, gan blakusvāģim:

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004181/000418003/000041800257_%23_2_%23_semigall.jpg

http://pic2.fotki.lv/photos2/5/W0004181/000418003/000041800256_%23_2_%23_semigall.jpg

Nebija lēti, tomēr tagad tas būs polikarbonāts, nevis organiskais stikls.

zaika
28.Oct 2014
+
patīk
-
atsūti lūdzu pm cik samaksāji, man manam jupim arī vajag,paldies

Raimonds K
29.Oct 2014
+ 1
patīk
- 0
Smuki jau izskatās 3. Jupim tas blaķenes stikls un pasažierim arī labi ,bet vadītājam gan diezko patīkami nav. Blaķenes stikls novirza papildus vēja plūsmu vadītājam no sāna arī... Vecajiem 49. un 56. Ižiem stikli bija nolokāmi ja brauca bez pasažieri vai piem. garāžā . Vēl ir problēma ka pasažieri dažreiz mēģina pieturēties pie stikla iekāpjot /izkāpjot , bet vistrakāk ja mēģina atbīdīt priekšējo vāku stumjot stiklu...
 
 
« 1234 »

Pēdējie ziņojumi Forumā